Metamorfozy w Krakowie są zasadne

Jednym spośród globalnych problemów w większości polskich miast jest stan dróg. Polskie miasta są nie przygotowane do tak wielkiego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost ilości pojazdów na krajowych ulicach. Z tego powodu jedną z najważniejszych inwestycji które powinno podjąć prawie każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by zwiększyć zadowolenie mieszkańców a także poprawi integralność gospodarki miasta.

Na tle okolicznych miast, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie mocno się wybijają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo środków . Spośród bardziej istotnych inwestycji trzeba wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach miasto ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już istniejącymi połączeniami oraz remonty istniejących tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie lubią – problemy w poruszaniu się i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może być lepsza i by było wygodniej, trzeba cierpliwości.Kraków arena
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko nowe linie komunikacji, ale również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo wielu remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście wygodnie. Nie tylko samochodem, ale też tramwajami. Ale da się zauważyć jasno, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.